مشاور استاندار در امور اصناف مطرح كرد


اخبار-مشاور استاندار در امور اصناف مطرح كرد
مشاور استاندار در امور اصناف مطرح كرد

پرداخت اجاره هاي سنگين اصناف از جيب مسافران و شهروندان / غرفه هاي خياباني بلاي جان طرح تنظيم بازار شده است

به گزارش روابط عمومي محمد خليل ترابي نايب رئيس اتاق اصناف مركز استان فارس و مشاور استاندار در امور اصناف با ابراز گلايه از برپايي غرفه هاي حاشيه اي شيراز در ايام نوروز گفت : برپايي چنين غرفه هايي در اين ايام به هيچ وجه در شأن شيراز نيست و هيچ كدام از غرفه ها داراي مجوز رسمي از اصناف نمي باشند .

محمد خليل ترابي اظهار داشت : مهم ترين دليل مخالفت با برپايي غرفه هاي خياباني در ايام نوروز ، فروش اجناسي است كه با مبالغ گزاف و كم كيفيت به مسافران و شهروندان عرضه مي شود .

وي همچنين دليل ديگر را اجناسي كه هيچ گونه ارتباطي با استان دارد ، دانست و افزود : اين نوع اجناس بدون نظارت عرضه مي شوند كه اين امر باعث دغدغه اتاق اصناف فارس شده است .

مشاور استاندار در امور اصناف گفت : شكايات هاي مردمي در سال هاي گذشته از غرفه داران بيانگر آن است كه گراني اجناس به دليل اجاره هاي سنگين و همچنين فروش اجناس نامرغوب بوده است كه ناچارا غرفه داران بهاي اجاره هاي سنگين خود را از مسافران و شهروندان تأمين مي كنند .

محمد خليل ترابي اضافه كرد : اين امر نه تنها آوازه شهر شيراز را زير سئوال خواهد برد بلكه شكايات هاي متعددي به همراه خواهد داشت و مي توان گفت كه در سال گذشته بشترين شكايات در خصوص گراني و كم كيفيت بودن اغذيه و محصولات صنايع دستي بوده است .

اين مقام مسئول شهر شيراز را نگين ايران دانست و تأكيد كرد : در پايتخت فرهنگي و سومين حرم اهل بيت (ع) بايد تدابيري از سوي نهادهاي مربوطه صورت گيرد كه نه تنها اجاره بها اصناف و غرفه ها كارشناسي شده باشد بلكه بايد توليدات استان فارس و همچنين صنايع دستي اين استان تبلغ و به فروش برسد .

مشاور استاندار در امور اصناف از مسئولان نهادهاي مربوطه به ويژه شهرداري شيراز خواست براي رفع اين معضل جلسات هم انديشي تشكيل شود تا اين موضوع حل گردد .

اين مقام مسئول با اشاره به اينكه افزايش جمعيت در شيراز باعث شده زير ساخت هاي شهري ، جوابگوي امرار معاش و خدمات شهري شهر نباشد ، گفت : تصميمات مقطعي در امر كسب و كار باعث شده مجوزهايي صادر شود تا به فرهنگ اشتغال و تنظيم بازار لطمه وارد شود .

وي در ادامه سخنان خود از برپايي نمايشگاه تنظيم بازار شب عيد از اواسط اسفند ماه به مدت دو هفته خبر داد و گفت : اتاق اصناف فارس تلاش دارد با فروش فوق العاده ، اجناس با كيفيت به شهروندان ارايه دهد تا آنان مطمئن تر خريد داشته باشند .

مشاور استاندار در امور اصناف از شهروندان خواست در صورت ارايه هر گونه تخلف از سوي واحد صنفي ، از طريق سامانه 2340000 واحد متخلف را معرفي كرده تا بازرسين پيگيري كنند .

 

دریافت فایل ضمیمه اول